Letní tábor 2020

... cestou kolem světa

I v letošním roce jsme měli možnost prožít krásné chvíle v táborové osadě Trilobit v malebné přírodní lokalitě Ohrazenice. Prázdninový týden (15. – 22. srpna 2020) zde mohly společně prožívat zejména děti klientů ze Služby pro rodiny s dětmi - SAS Charita Příbram, dětských domovů i běžných rodin, celkem tedy 38 dětí a 16 dobrovolníků.

společné foto

V tomto roce jsme se inspirovali stejnojmennou slavnou knihou J. Verna – Cesta kolem světa za 80 dní. Spolu s Phileasem Foggem a jeho přáteli jsme se snažili vyhrát sázku a stihnout objet svět za 80 dní. Stejně jako hrdinové knihy jsme vyrazili (kromě jiného i s cestovním deníkem a pasem) z Anglie přes Francii, zastavili jsme se v Egyptě, plavili se Indickým oceánem do Indie, navštívili Austrálii, překonaly Tichý oceán, abychom procestovali Mexiko, Kanadu, přeplavili se přes Atlantický oceán tak, abychom stihli dojet v časovém limitu 80 dní.

Kromě mnohých dobrodružství jsme vysvobodili krásnou Audu ze zajetí náboženských fanatiků a zachránili jí tak život. Použili všechny možné i nemožné dopravní prostředky, poznali různé kraje i mravy, ochutnali rozličné světové kuchyně – zde patří také velký dík naší úžasné kuchařce Marušce, která opravdu skvěle a zajímavě vařila dle jídelníčku jednotlivých zemí. Ale především jsme pečlivě hlídali čas, abychom neprohráli  naši sázku.

Zpestřením také bylo setkání s cestovatelkou, která strávila určitý čas v Indii. Přivezla nejen nádherné fotografie, ale upoutala nás hlavně vyprávěním o svých zážitcích a určitě v nejednom z nás zažehla plamínek cestovatelské vášně…

Týden uběhl velmi rychle, počasí nám přálo, nová přátelství navázána, cestovatelská sázka vyhrána, takže cesta se zdařila… a co více si přát? No přeci, těšit se na setkání v příštím roce, protože upřímná radost v očích a rozesmáté tváře dětí jsou tou největší odměnou pro nás všechny.

Autor: Judita Lenka Doubková

Letní tábor proběhl za podpory města Příbram, děkujeme.

logo_pribram

pohoda u vody

pyramida Řízků